raty
 XDEEP Kieszenie balastowe XL Powiększ

XDEEP Kieszenie balastowe XL  

Kieszenie balastowe xDEEP w wersji XL mieszczą razem aż 12 kg balastu! Taka pojemność sprawia, że doskonale sprawdzają się w nurkowaniu w zimnych Polskich wodach, gdzie suchy skafander i gruby docieplacz lub gruba pianka wymagają dużej ilości balastu. A jeśli potrzebujesz mniej balastu? System regulacji pozwala na zmniejszenie pojemności, więc nie musisz zmieniać kieszeni na wyjazd.

Więcej szczegółów

249,00 zł

Uwaga kupuj taniej !!!
Jesli znajdziesz w innym Polskim sklepie taniej , skontaktuj się z nami a kupisz u nas jeszcze taniej !!!W kieszeniach balastowych xDEEP balast umieszczony jest w wewnętrznych zasobnikach, wyposażonych w wygodny uchwyt. Takie rozwiązanie ułatwia przenoszenie i manipulację balastem i zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo. Możesz po prostu wyciągnąć całą zawartość kieszeni za jednym razem i podać na łódź, by ułatwić sobie wejście, bez ryzyka upuszczenia balastu. Spróbuj to samo zrobić ze standardowymi kieszeniami...

Przypadkowa utrata balastu może skończyć się tragicznie. Kieszenie balastowe xDEEP wyposażone są w bardzo mocne i trwałe klamry amerykańskiej firmy ITW NEXUS, wykonane z poliacetalu - bardzo mocnego tworzywa odpornego na słoną wodę. Ich wytrzymałość i charakterystyczny dźwięk, wydawany przy zamknięciu dają Ci pewność, że Twój balast jest bezpiecznie zamocowany, a dzięki dużym wymiarom klamry łatwo zrzucisz balast, gdyby zaszła taka potrzeba.

Ołowiane kafle balastowe pokryte są tlenkiem ołowiu - rakotwórczym związkiem, mającym tendencję do kumulowania się w organiźmie. Przenosząc w rękach goły balast, drobinki tlenku ołowiu zostają na Twojej skórze. A gdy przewozisz gołe kafle w samochodzie, rakotwórzczy tlenek ołowiu dostaje się do Twojego otoczenia. Zasobniki kieszeni xDEEP zapewniają ochronę przed tlenkiem ołowiu podczas użytkowania i przenoszenia balastu.

Nie ma chyba nic gorszego, niż niestabilnie zamocowany balast, który przesuwa się i obija. Kieszenie balastowe xDEEP mocowane są na pasie biodrowym uprzęży i przykręcone do płyty, dzięki czemu nic się nie przesuwa i balast pozostaje na swoim miejscu nawet gdy obracasz się na boki, w górę czy w dół.

W przedniej części kieszeni umieściliśmy sztywną taśmę, dzięki której otwór kieszeni zawsze pozostaje otwarty. To niby nic, ale takie rozwiązanie bardzo ułatwia wkładanie zasobnika, szczególnie gdy musisz zrobić to pod wodą podczas ćwiczeń lub masz na sobie grube rękawice.